Test
2017-02-03
Test strony
Aktualności tylko na nowej stronie
2015-04-20

Informujemy, że aktualności szkolne i ważne informacje dotyczące Technikum nr 5 oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 7 będą zamieszczane jedynie na stronie CKZiU pod adresem:
nowa strona szkoły
Wyjazd na staż
2015-04-16

16 osobowa grupa uczniów Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatronicznego, która przeszła pomyślne selekcję rekrutacji i przygotowania wyjechała na staż w ramach programu Erasmus+ realizowany przez nasza placówkę pod nazwą" Kariera zaczyna się w szkole". Są to kolejni uczniowie CKZiU, którzy biorą udział w międzynarodowych projektach. W dniach od 13 do 24 kwietnia będą przebywać na praktyce zawodowej we włoskiej miejscowości Viareggio. Będą uczestniczyć w zajęciach zawodowych u jednego z naszych partnerów w projekcie, którym jest średnia szkoła zawodowa Istituto Tecnico Industrialne Galileo Galilei Viareggio. Oprócz zajęć zawodowych istotnych dla technika mechanika i technika mechatronika uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach z języka włoskiego. Czas wolny wypełnią wycieczki między innymi do Florencji, Pisy, Sieny i innych ciekawych miejsc w Toskanii. Uczniowie przed wyjazdem uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego oraz brali udział w spotkaniach z psychologiem przygotowujące ich do stażu i obcowania z inną kulturą. Udział w projekcie jest całkowicie nieodpłatny dla uczniów i przynosi wiele korzyści:
Zdobycie konkurencyjnej pozycji na europejskim i polskim rynku pracy,
Poznanie w praktyce europejskich standardów w Twoim zawodzie,
Doskonalenie znajomości języków obcych,
Nauka działania w międzynarodowym zespole,
Doskonalenie posługiwania się nowoczesnymi technologiami IT
Kształtowanie przedsiębiorczego podejścia do pracy Poznanie kultury i obyczajów innych krajów europejskich,
Każdy z uczestników zdobędzie certyfikaty ECVET i Europass Mobility, uznawane przez pracodawców w Europie. Warto również zaznaczyć, że jest to pierwsza z grup wyjezdzająca w ramach projektu "Kariera zaczyna się w szkole". Nasz projekt, który realizowany jest od grudnia 2014 do 31 listopada 2015 przewiduje wyjazd dla 100 uczniów do Czech, Włoch, Niemiec, Francji i Hiszpanii.
Nagroda dla Michała solińskiego
2015-04-16

W dniu 14 kwietnia Michał Soliński uczeń klasy 3 SM Technikum Samochodowo – Mechatronicznego uczestniczył w uroczystej gali laureatów VI Diecezjalnego Konkursu Literackiego i Fotograficznego. Michał zdobył wyróżnienie w kategorii poezja. Wręczenie nagród odbyło się w Domu Kultury w Wojkowicach i miało uroczystą oprawę uświetnioną obecnością ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka.
Konkurs matematyczno - fizyczny
2015-04-13

Z okazji Dni Otwartych Szkoły został zorganizowany Konkurs matematyczno - fizyczny "Kiliński bawi i uczy". Zaproszeni zostali uczniowie ze szkół gimnazjalnych. I miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum Nr 16 w Sosnowcu w składzie:
Maria Muszyńska
Kamil Szata
Michał Kapuściński
Przygotowani przez panią mgr Ewę Hylewską. II miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum Nr 16 w składzie:
Daria Wanic
Aleksandra Majchrzak
Paweł Stando
III miejsce zdobyła drużyna, także z Gimnazjum Nr 16,
w składzie :
Dominika Baran
Radosław Lender
Jakub Szymonowicz
Nagrody wręczyła pani wicedyrektor mgr inż. Barbara Kowalik. Organizatorzy mgr T. Krzystanek oraz mgr A. Olszowy gratulują wszystkim uczestnikom.
Bezpieczna Droga
2015-04-13

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego po raz kolejny włączyło sie w akcję Fundacji "Dawcy Uśmiechu" propagującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Impreza zorganizowana na parkingu C.H. Auchan była jednocześnie rozpoczęciem sezonu motocyklowego w Sosnowcu. Nasza szkoła zapraezentowała mobilny symulator jazdy i promowała kierunki kształcenia będące w ofercie CKZiU, ze szczególnym naciskiem na nowy zawód-mechanik motocyklowy.
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
2015-04-13

Z okazji Dni Otwartych Szkoły został zorganizowany Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora CKZiU ul. Kilińskiego 25 w Sosnowcu. Zaproszeni zostali uczniowie z Gimnazjum nr 11,19. Po rozegraniu meczu na obiekcie KKS Czarni Sosnowiec zaproszeni goście przeszli do Naszej Szkoły gdzie na sali gimnastycznej odbyło się wręczenie Pucharów oraz nagród przez panią Wicedyrektor mgr inż. Barbarę Kowalik. Puchar Przechodni Dyrektora CKZiU za zajęcie I-go miejsca otrzymało Gimnazjum nr 11.
Zmiana planu lekcji
2015-04-11

Informujemy, iż od poniedziałku 13 kwietnia 2015 roku będzie obowiązywał nowy plan lekcji.
Prosimy o sprawdzenie zmian w zakładce PLAN LEKCJI.
Wizyta uczniów w Johnson Controls
2015-04-07

W dniu 01.04.2015 uczniowie klasy 4 ST wraz z opiekunami Jackiem Mędrkiem i Radosławem Śląskim odwiedzili fabrykę branży automotive Johnson Controls w Siemianowicach Śląskich budującej fotele i wyposażenie wnętrz pojazdów samochodowych. W czasie tej wizyty przy bezpośrednim zaangażowaniu ze strony Zarządu Johnson Controls Panów Mariusza Reczko Dyrektora Zakładu, Przemysława Kreczko Dyrektora Operacyjnego i Mariusza Mastalerza Kierownika Produkcji uczniowie mieli okazję zwiedzić wszystkie wydziały fabryki malarnię, tłocznię, spawalnię i wydział montażu. Z dużym zaciekawieniem przyglądano się budowie foteli samochodowych i procesom produkcji ich elementów przy użyciu najnowocześniejszych maszyn i urządzeń. Wycieczkę w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze rozpoczęto od omówienia sposobu funkcjonowania fabryki przebiegu lini produkcyjnej od momentu dostarczania surowców do produkcji aż do uzyskania finalnego produktu. Omówione zostały bardzo rygorystyczne zasady BHP, a także co było bardzo interesujące koszty, rodzaje inwestycji, zyski firmy oraz odbiorcy którymi są w wszystkie fabryki większości marek pojazdów. W malarni poznano proces lakierowania elektrolitycznego odbywający się w specjalnych wannach, a w tłoczni cięcia i wyginania blach na potężnych prasach 1500 i 1300 ton. Jest najważniejsze miejsce fabryki, w którym wykonuje się dwa miliony elementów miesięcznie. Bardzo ciekawym miejscem w tej części była także narzędziownia w której przygotowuje się formy do pras. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się jak działają roboty spawalnicze typu MIG oraz jak przebiega proces spawania laserowego na dwóch typach robotów. Ostatnią częścią wycieczki była hala montażu w której składa się i przeprowadza kontrolę jakości wytworzonych elementów na specjalnych sprawdzianach. Oprócz tych wszystkich miłych wrażeń firma przygotowała dla uczniów słodki poczęstunek ponieważ czas zwiedzania fabryki wyniósł ponad trzy godziny. Na zakończenie Pan Dyrektor Mariusz Reczko zapewnił, że w Johnson Controls jest praca dla absolwentów z różnymi specjalnościami, a uczniom z kierunku technik mechatronik zaproponował pracę zaraz po skończeniu naszej szkoły.
Strony: 012345678»