Wizyta w laboratorium WSZOP
2014-11-28

W dniu 25 listopada 2014 roku uczniowie klasy 2AZ pod opieką mgr A. Nobis – Ziemkowskiej oraz mgr E. Gorzkowskiej odwiedzili laboratorium Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Poznali tam metody pracy kryminalistycznej. Mieli możliwość zobaczyć, jak zabezpiecza się ślady na miejscu zbrodni, zapoznali się z pracą technika kryminalistycznego oraz uczestniczyli w wykładzie o pracy służb policyjnych.
zapraszamy na wystawę
2014-11-27

Zapraszamy na wystawę towarzyszącą obchodom 85-lecia "Kilińskiego"
Pani Anna Bielnik i Mateusz Król zaprezentują swoje prace w galerii "Ładnej" w pasażu dworca PKP.

Szczegóły dostępne tutaj
HERBATKA Z "Kilińskim"
2014-11-26

W ramach lokalnych obchodów 85 lecia „Kilińskiego”, 25 listopada 2014 roku można było podziwiać przejazd zabytkowych pojazdów, a w miejscach postoju oldtimerów – przyjść na gorącą herbatkę z „Kilińskim”. Zarówno jedna, jak i druga atrakcja, cieszyły się ogromnym powodzeniem. Impreza wzbudziła zainteresowanie mieszkańców miasta. Na placu przed Urzędem Miejskim, na gorącą herbatkę z „Kilińskim” i na pogawędkę z organizatorami przyszedł również Prezydent Miasta Sosnowca, Kazimierz Górski oraz Arkadiusz Chęciński, Kandydat na Prezydenta Miasta Sosnowca.
Wycieczka do ArcelorMittal
2014-11-25

W dniu 24.11.2014r uczniowie klas 1, 2 i 3 Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatronicznego o profilu technik mechanik poznawali proces technologiczny walcowania w zakładzie ArcelorMittal Poland S.A w Dąbrowie Górniczej. Wycieczka dydaktyczna zorganizowana została przez nauczycieli przedmiotów zawodowych B. Kowalik i J. Gasik w ramach podjętej w tym roku szkolnym współpracy - programu Zainstaluj Się. W tajniki pracy w przemyśle metalowym wprowadził uczniów najpierw specjalista s/s BHP zapoznając z zagrożeniami występującymi podczas procesu walcowania szyn a następnie uczniowie, przebrani w ubrania robocze, zwiedzili zakład pod opieką technologa. Dodatkowo opiekunowie programu Zainstaluj Się przygotowali dla młodzieży quizy i konkursy wiedzy o przemyśle stalowym. Najlepsi uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody.
WARSZTATY PROFESJONALNEGO RYSUNKU
2014-11-21

Pierwsza impreza, zorganizowana w ramach lokalnych obchodów 85 lecia „Kilińskiego”, już za nami. 19 i 20 listopada 2014, odbyły się Warsztaty Profesjonalnego Rysunku. Uczestnicy zajęć - pod kierunkiem Anny Bielnik, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach - rozwijali swoje artystyczne zdolności i doskonalili umiejętności w zakresie rysunku. Indywidualne wybory dotyczyły zarówno artystycznego tworzywa (ołówek, węgiel, suche pastele, kredki), jak i tematów prac (portret, martwa natura). W miłej i twórczej atmosferze powstawały prace przepełnione pasją i młodzieńczym entuzjazmem. Był również czas na skonsultowanie wcześniejszych, amatorskich dokonań z profesjonalistką w tej dziedzinie. Uczestnicy otrzymają pisemne zaświadczenia potwierdzające udział w warsztatach.
Rekrutacja do programu Erasmus+
2014-11-20

W ramach programu Erasmus+ ”Kariera zaczyna się w szkole” prowadzimy rekrutację uczniów zainteresowanych udziałem w projekcie.
Projekt skierowany jest do uczniów:
- Klas 2 i 3 Technikum w zawodach technik mechanik i mechatronik
- Klas 2 i 3 ZSZ w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych
Zainteresowani proszeni są o pobranie ze strony internetowej CKZiU formularza zgłoszeniowego ( zakładka programu Erasmus+), wypełnienie i złożenie go do sekretariatu w terminie do 28.11.2014.
Kolejnym etapem rekrutacji będą testy z j. angielskiego i z wiedzy technicznej, które odbędą się 01.12.2014 o godz.15:00 w Sali 11 i 12.
Informacji udzielają także:
M.Hajdecka
M.Jajkiewicz
M.Wilk
Akademia z okazji 11 listopada
2014-11-15

W dniu 07.11.2014r. w naszej szkole odbyła się Uroczysta Akademia z okazji 11 listopada , w 96 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość tę przygotowali uczniowie klasy maturalnej IV SM - wychowawca mgr inż. Radosław Śląski oraz uczniowie klasy II b ZSZ- wychowawca mgr Jacek Mędrek . Akademia to krótki spektakl słowno muzyczny z pieśniami patriotycznymi. Na tle Narodowych barw biało czerwonych występowali uczniowie przypominając naszą historię walki o odzyskanie niepodległości .Na zakończenie akademii społeczność szkolna nagrodziła gorącymi brawami uczestników akademii.
Festiwal zawodów-podsumowanie
2014-11-13

Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatroniczne i Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7 Samochodowo – Mechatroniczna w dn.03-07.11.2014r. zorganizowały Festiwal Zawodów w zawodach:
- technik mechanik,
- mechanik monter maszyn i urządzeń,
- operator maszyn i urządzeń przetwórstwa tworzyw sztucznych.
W programie Festiwalu były lekcje otwarte, prezentacje pracodawców, warsztaty zawodoznawcze, wycieczki do firm i spotkanie dla rodziców. Festiwal Zawodów miał na celu przybliżenie specyfiki zawodów, w których można się u nas kształcić i był skierowany do uczniów klas trzecich i ich rodziców. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty zawodoznawcze w zawodzie mechanik monter maszyn i urządzeń oraz warsztaty zawodoznawcze "Nowoczesna obróbka skrawaniem", czyli zajęcia praktyczne prowadzone w formie warsztatowej, których celem było dostarczenie wiedzy o określonym zawodzie. Ponadto, zostały przygotowane lekcje otwarte z zakresu technologie i konstrukcje mechaniczne oraz na temat modelowania przestrzennego w programie AutoCad. Młodzież miała również możliwość uczestniczyć w wycieczce przedmiotowej do S.N. PROMET w Sosnowcu, gdzie została zapoznana z całym cyklem technologicznym pracy wtryskarek do tworzyw sztucznych, przygotowaniem materiału wsadowego, suszeniem, mieleniem oraz przygotowaniem form wtryskowych, jak również z kontrolą jakości wyrobu, magazynowaniem form, z obsługą pracy, programowaniem parametrów pracy nowoczesnych obrabiarek sterowanych numerycznie do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Przez cały tydzień w szkole trwała prezentacja wybranych zawodów, zarówno w formie multimedialnej, jak i tradycyjnej ekspozycji.
"Ciekawa lekcja"
2014-11-12

W dniu 6 listopada 2014r. uczniowie klas 2ST i 2SM oraz klas 1ST i 2AZ wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez podinspektora mgr Bartosza Głowackiego z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, w ramach cyklu „Ciekawa lekcja”. Podczas pierwszych zajęć zatytułowanych „Zasady zachowania się w sytuacjach kryzysowych” wykładowca - czynny funkcjonariusz Policji, instruktor jujitsu, strzelectwa sportowego oraz taktyki i technik interwencji, a także były reprezentant Polski w zapasach w stylu klasycznym - omówił dotykające nas zagrożenia we współczesnym świecie i zaprezentował praktyczne, pożądane zachowania w sytuacjach niebezpieczeństwa. Drugie zajęcia, które odbyły się pod hasłem „Zasady naboru do służby w Policji”, umożliwiły uczniom zapoznanie się z kryteriami przyjęć do służby w Policji oraz perspektywami zatrudnienia w cywilnych służbach mundurowych.
halloween w szkole
2014-10-31

W dniu 31.10.2014 Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dla chętnych uczniów Halloween. Ochotnicy z poszczególnych klas przygotowywali dynię, które wzięły udział w konkursie na "NAJCIEKAWSZĄ DYNIĘ HALLOWEENową". Dodatkowo zorganizowano szereg atrakcji związanych z tradycją Halloween.
Strony: 01234567891011»