EUROSZANTY&FOLK SOSNOWIEC 2008
2008-09-08

Młodzież ZSME na potrzeby własne oraz reklamy festiwalu Euroszanty&Folk Sosnowiec 2008 wyremontowała łódz żaglową, która stanowiła wystrój sceny w centrum miasta. Po imprezie młodzież należąca do UKS "Kiliński" będzie korzystała z łódki. 7 września w ostatnim dniu festiwalu młodzież ZSME wspólnie z klubem żeglarskim Zagłebie zorganizowała regaty o puchar Prezydenta Miasta Sosnowca.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009
2008-09-05

1 września po raz 80 odbyła sie inauguracja roku szkolnego w "Kilińskim". Powitalismy po raz pierwszy 6 klas w tym nowy typ szkoły technikum samochodowe, powstałe w 2008 roku na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji jako odrębny kierunek. Mamy nadzieję, że rok ten będzie równie udany jak poprzedni i przysporzy zarówno uczniom jak i pracownikom naszej szkoły wiele zadowolenia.
SZKOLNE REGATY
2008-06-18

W dniach 15-16 czerwca na zalewie w "Przeczycach" odbyły sie regaty o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca organizowane przez klub żeglarski "Zagłębie". W zawodach wystartowała załoga UKS "Kiliński" zajmując III miejsce w klasie omega. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II TM t Tomasz Adamski i Jarosław Chojnacki.
PRAKTYKA NIEMIECKICH UCZNIÓW W ZSME
2008-05-19

W dniach od 19.05.do 06.06 w ZSME przebywać będzie grupa uczniów z Niemiec ze szkoły zawodowej Rudolf-Diesel Erfurt Staatliche Berufsbidende Schule w ramach Programu Leonardo da Vinci. Grupa 13 uczniów będzie odbywać w szkole i na warsztatach szkolnych praktykę zawodową w zakresie zakładania własnych firm oraz mechaniki samochodowej. Poza zajęciami dydaktycznymi goście z Niemiec zwiedzą nasze miasto oraz najciekawsze zakątki południowej Polski.