koweziu o 85 leciu
2014-10-31

Na stronie Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji ukazał się artykuł poświęcony naszej szkole.
Zachęcamy do lektury.

TU DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ
próbna ewakuacja
2014-10-31

W dniu 31.10.2014 o godzinie 09.05 przeprowadzono w naszej szkole próbną ewakuację p/poż. W akcji uczestniczyło 200 osób. Całkowity czas trwania ewakuacji wyniósł 4 min. 58 sek. Ewakuacja przeprowadzona została sprawnie, bez komplikacji oraz o przeszło 1,5 min. szybciej niż w zeszłym roku.
Wycieczka dla najlepszej klasy
2014-10-30

W dniach 23-24 października uczniowie klas 2ST i 4ST wzięli udział w wycieczce, która częściowo sfinansowana została ze środków Rady Rodziców jako bon dla najlepszej klasy w roku szkolnym 2013/14. Uczniowie wraz z wychowawcami Anną Gębicką, Ireną Romanowską i Radosławem Śląskim zwiedzali Kraków, a w nim wzgórze Wawelskie, Katedrę wraz z Dzwonem Zygmunta i groby Królów Polski. W dalszej części Stare Miasto i Kościół PW. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Dalsza część wycieczki odbyła się w Zakopanem gdzie po nocy spędzonej w Murzasichle uczniowie odwiedzili muzeum Władysława Hasiora kontrowersyjnego i znanego na całym świecie rzeźbiarza, najstarszy w Zakopanem kościół drewniany wraz z przynależnym do niego cmentarzem na Pęksowym Brzyzku.
dziewczyny z kilińskiego laureatkami
2014-10-29

27 października 2014 roku, dwie uczennice z klasy I ST godnie reprezentowały „Kilińskiego” na Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim poświęconym poezji Karola Wojtyły: „Jan Paweł II - Papież Poeta”. Recytując wiersz: „Niewidomi”, Kamila Gerki zdobyła I miejsce, a Weronika Karoń, recytując „Wybrzeża pełne ciszy” - zajęła III miejsce.
W oczekiwaniu na werdykt Jury, wyświetlona została prezentacja multimedialna, która ukazywała najważniejsze fakty z życia Papieża wszechczasów - świętego Jana Pawła II. Uroczysty charakter wystąpień uczestników konkursu oraz wyjątkowe skupienie podczas projekcji świadczyły o szacunku dla tego wielkiego człowieka i Polaka.
Wizyta w Fiat Auto Poland
2014-10-28

W dniu 27.10.2014r. uczniowie - uczestnicy projektu "Mam zawód - mam pracę w regionie" pod opieką mgr M.Hajdeckiej wzięli udział w wizycie studyjnej w fabryce Fiat Auto Poland w Tychach. Zwiedzanie rozpoczęło się od prezentacji o fabryce od chwili uruchomienia, produkowanych samochodach i pracy na poszczególnych działach. Po prezentacji nastąpiło zwiedzanie hal produkcyjnych i linii montażowych produkowanych w Tychach samochodów. Uczestnicy z podziwem oglądali, jak precyzyjnie "roboty" sterowane komputerowo montują poszczególne części, a następnie zespoły i podzespoły w gotowe marki samochodów.
„Ciekawa lekcja”
2014-10-24

W dniu 22 października 2014r. uczniowie klas 1ST i 3ST wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez mgr Sylwię Duch z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, w ramach cyklu „Ciekawa lekcja”. W czasie interaktywnego wykładu zatytułowanego „Pułapki myślenia - jak nasz umysł ocenia świat” uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kilkoma podstawowymi regułami, jakimi kieruje się nasz umysł podczas oceny otaczającego świata i podczas podejmowania istotnych decyzji.
Kiermasz ofert pracy
2014-10-22

20 października 2014 w naszej szkole odbył się Kiermasz ofert pracy, organizowany w współpracy z Punktem Pośrednictwa Pracy w Sosnowcu. Uczniowie mieli okazję skorzystać z przedstawionych ofert pracy tymczasowej, weekendowej oraz porozmawiać z doradcami zawodowymi z Punktu Pośrednictwa Pracy. Nabycie pierwszych doświadczeń zawodowych ma wpływ na kształtowanie kariery zawodowej uczniów. Kiermasz zorganizowała pani Dorota Zalas- doradca zawodowy CKZIU.
Wizyta przedstawiciela Suceavy
2014-10-20

W dniu 17 października gościliśmy przedstawiciela Inspektoratu Edukacji z Suczawy-miasta partnerskiego Sosnowca. Pani Alina Drela przebywa w naszym mieście na stażu w Urzędzie Miejskim. Spotkanie w naszej placówce miało za zadanie przybliżyć funkcjonowanie szkolnictwa ponadgimnazjalnego zawodowego po reformie. Dyrektor CKZiU Jacek Górski przedstawił strukturę oraz możliwości kształcenia w naszej placówce. Podsumowano 10 lat współpracy między naszymi miastami w dziedzinie edukacji. Gość zwiedził budynek przy ul. Kilinskiego 25 oraz warsztaty szkolne.
rajd górski
2014-10-16

W dniu 13 października br. przy pięknej jesiennej pogodzie odbył się rajd pieszy z Ustronia Polany na Równicę (884 m n.p.m.) do Ustronia Zdrój. W wycieczce brało udział siedemnastu uczniów CKZiU z ul. Kilińskiego 25. Łączna długość trasy, którą pokonali uczniowie wyniosła ok 10 km. Opiekunami i organizatorami rajdu byli nauczyciele wychowania fizycznego Piotr Bąk i Jakub Staroń. Mamy nadzieje, że w czerwcu 2015 r. ponownie uda się zorganizować taką imprezę turystyczno-rekreacyjną dla uczniów „Kilińskiego” szlakami pięknych polskich gór.
den w naszej szkole
2014-10-15

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i pracownikom składam serdeczne podziękowania za ich trud i codzienną pracę i serce wkładane każdego dnia w wychowanie młodych pokoleń. Chcę życzyć, aby Państwa praca owocowała szlachetnością i mądrością naszych uczniów, a uczniom właściwego spożytkowania zdobytej mądrości. Życzę cierpliwości, wytrwania oraz wszelkiej radości płynącej z ich codziennej pracy z młodym pokoleniem oraz spełnienia wszystkich marzeń.