współpraca z arcelormittal
2014-10-13

Przyszłość szkolnictwa zawodowego w XXI wieku zależy w znacznej mierze od współpracy z przedsiębiorstwami i firmami o wysokim prestiżu na rynku lokalnym i międzynarodowym. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu może poszczycić się znacznymi sukcesami w tej dziedzinie. Od września tego roku szkoła została przyjęta w poczet partnerów Programu Edukacyjnego Zainstaluj się obok 3 uczelni wyższych i 7 szkół m.in. z Dąbrowy Górniczej, Chorzowa, Zdzieszowic i Krakowa . Firma ArcelorMittal, obecna w 60 krajach, realizuje strategię odpowiedzialności biznesu, w ramach której wspiera społeczności lokalne miast, w których znajdują się jej zakłady. Jednym z obszarów, które wspiera jest edukacja. Współpraca zaowocuje poznaniem tajników przemysłu metalowego i ułatwi wejście absolwentom na współczesny rynek pracy. Przewidywane są: spotkania edukacyjne w kinie, organizacja pikników edukacyjnych, warsztaty umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych, zajęcia przygotowawcze do matury z matematyki i języka angielskiego, praktyki i Dzień Przedsiębiorczości oraz inne formy typu: quizy online czy ArcelorMittal Game.
w krainie świetlików
2014-10-10

Dnia 9 października uczniowie klasy II ST wzięli udział w konkursie o tematyce europejskiej zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Humanitas przy współudziale Wydziału Współpracy z zagranicą Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Motywem przewodnim konkursu była Kraina Świetlików.Pierwszą część konkursu było przebranie rodem z bajki o Piotrusiu Panie, a w drugiej części pięć wyłonionych w pierwszym etapie drużyn odpowiadało na pytania dot. Unii Europejskiej i organizacji pozarządowych. Ważnym punktem konkursu było zwrócenie uwagi na młodzież i rozpropagowanie wolontariatu.
Dzień języków obcych
2014-10-05

27 września 2014r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji Zespół Języków Obcych przygotował dla uczniów CKZiU konkurs wiedzy o krajach, których języków uczniowie uczą się. Świętując wielojęzyczność w Europie, chcieliśmy przypomnieć, że Europa mówi wieloma językami, wskazać, jak ważną rolę odgrywa nauka języków obcych i zachęcić wszystkich – bez względu na wiek- do nauki języków, w myśl przysłowia słowackiego: „ Kolko jazykov vies, tolkokrat si ćlovekom” –„ Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem”. W konkursie wzięli udział uczniowie z czterech szkół wchodzących w skład CKZiU. Dwuosobowe drużyny musiały zmierzyć się z 60. pytaniami do obejrzanej prezentacji i o krajach, których języków uczniowie uczą się w naszych szkołach. Reprezentanci szkół uplasowali się na następujących miejscach: Dominika Morawska, Marcin Przybyszewski – Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska Szymon Szyba, Marcin Zając – Technikum nr 4 Transportowe Mateusz Ogrodnik, Bartłomiej Giera – Technikum nr 5 Samochodowo- Mechatroniczne W konkursie uczestniczył również słuchacz CKU – Damian Dudka. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Pani Dyrektor mgr inz. Barbary Kowalik dyplomy oraz drobne upominki, a obecnym opiekunom drużyn Pani Dyrektor złożyła serdeczne podziękowania za przybycie i udział wychowanków w konkursie.
Ślubowanie już za nami
2014-10-04

27 września 2014 roku odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Ten jakże uroczysty dzień połączony był z szeregiem imprez będących Świętem całego CKZiU. Młodzież, która w tym roku szkolnym zaczyna po raz pierwszy naukę w naszej szkole, wypowiedziała słowa przysięgi w obecności dyrekcji, nauczycieli oraz przedstawicieli uczniów klas starszych. W roku szkolnym 2014/2015 w szeregi "Kilińskiego" wstąpiło 142 nowych uczniów. Po części oficjalnej młodziez naszej szkoły miała możliwość udziału w szeregu konkursach przygotowanych z okazji Świeta CKZiU.
Zebrania z rodzicami uczniów klas maturalnych
2014-10-03

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów klas maturalnych. Spotkanie odbędzie się w środę 8 października 2014 roku o godzinie 17.30 w sali nr 4.
Dzień Edukacji Narodowej
2014-10-02

Szanowni Nauczyciele oraz Pracownicy Oświaty
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Państwu słowa uznania za trud i pracę jaką jest kształtowanie umysłów młodzieży.
Życzymy sukcesów, satysfakcji i zadowolenia z wykonywanej pracy oraz szczęścia w życiu osobistym.
Serdecznie zapraszamy Grono Pedagogiczne oraz Pracowników administracji i obsługi CKZiU na uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbędzie się w dniu 14 października 2014 r. o godzinie 11.00 w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej, przy ul. Wawel 2 w Sosnowcu.
Dyrekcja CKZiU
III Piknik Wiedzy
2014-09-26

W dniu 23.09.2014 r. uczniowie klasy I SM pod opieką p.Teresy Krzystanek i p. Janiny Gasik uczestniczyli w wykładzie „Słońce - Prawdziwa Gwiazda" podczas III Pikniku Wiedzy. Na młodzież czekało również wiele atrakcji m.in.: doświadczenia naukowe i eksperymenty, młodzieżowe obserwatorium astronomiczne, pokazy komputerów i maszyn przeszłości oraz robotów przyszłości, samochody w kilku odsłonach - dawny sprzęt strażacki, symulator dachowania, hybryda - auto przyszłości.
harmonogram dnia CKZiU
2014-09-25

W linku poniżej informacje dotyczące harmonogramu Dnia CKZiU, który odbędzie się 27 września 2014 roku.

HARMONOGRAM TUTAJ
SPOTKANIE PRZY POTOPIE W „KILIŃSKIM”
2014-09-22

12 września 2014 r. w Technikum Nr 5 i ZSZ Nr 7 odbyło się czytelnicze spotkanie uczniów i nauczycieli przy lekturze „Potopu” Henryka Sienkiewicza. Ta niecodzienna uroczystość została zorganizowana na korytarzu szkolnym, który dzięki okolicznościowej scenografii zamienił się tego dnia w przytulne i ciche miejsce, przyjazne lekturze. Impreza rozpoczęła się wystąpieniem Pani wicedyrektor, mgr inż. Barbary Kowalik, która tym razem nie wygłosiła przemówienia, ale…przeczytała zebranym długi fragment „Potopu”. Po spontanicznych owacjach zgromadzonej publiczności, nastąpiło uczniowskie czytanie Sienkiewiczowskiej powieści. Wybrane fragmenty tej pasjonującej lektury czytali: Weronika Karoń (I ST), Mateusz Mielniczuk (II ST), Marcin Góra (II ST), Rafał Kościej (II ST), Mateusz Król (II ST) i Jakub Mastalerczuk (II ST). Nad nagłośnieniem, adekwatnym do sytuacji, czuwał Przemysław Frej (IV ST). Tematyczną planszę poglądową, stanowiącą element dekoracji, wykonał Patryk Kaszuba (IV ST). Publiczność „Kilińskiego” była nie tylko zasłuchana w losy Kmicica i innych Sienkiewiczowskich bohaterów, ale wykazała się również wysoką kulturą osobistą. Dlatego imprezę zakończyły podwójne brawa: dla czytających i dla wspaniałej publiczności.
„Pożegnanie lata na Stawikach”
2014-09-22

20 września 2014 roku odbyła się w impreza „Pożegnanie lata na Stawikach” zorganizowana przez Wydział Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Wśród wielu atrakcji przygotowanych na ten dzień nasi uczniowie uczestniczyli w regatach wioślarskich. 8 osobowa reprezentacja "Kilińskiego" zmierzyła się z innymi drużynami sosnowieckich szkół. Niestety w sportowej rywalizacji zajęliśmy 5 miejsce, choć niewiele brakowało do uzyskania lepszego rezultatu. Wszystkim uczestnikom, którzy przygotowywali się pod kierunkiem mgr Janusza Cyganka gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.