zajęcia na uniwersytecie śląskim
2014-09-19

W dniu 18.09.2014 r. uczniowie klasy I ST pod opieką p.Teresy Krzystanek i p. Janiny Gasik uczestniczyli w zajęciach Uniwersytetu Śląskiego "Osobliwości Świata Fizyki". Eksperymenty przeprowadzone w czasie wykładu wprowadziły uczniów w skomplikowany świat rezonansów i wysokich napięć. Atrakcyjne doświadczenia pomogły zrozumieć czym jest dźwięk i jakie są jego własności.
zmiana planu lekcji
2014-09-12

Od 15 września (poniedziałek) będzie obowiązywał nowy plan lekcji.Prosimy przy sprawdzeniu zmian w zakładce "Plan lekcji" odświeżyć stronę.
„KILIŃSKI” CZYTA POTOP henryka sienkiewicza
2014-09-08

Już za tydzień, 12 września 2014 (piątek), nauczyciele z Zespołu Przedmiotów Humanistycznych zapraszają społeczność „Kilińskiego” na czytanie i słuchanie Potopu Henryka Sienkiewicza. Impreza czytelnicza odbędzie się na korytarzu szkolnym, na pierwszym piętrze. PRZYJDŹ - PRZECZYTAJ - POSŁUCHAJ. W tym roku cała Polska czyta Trylogię Sienkiewicza. Przyjdź i włącz się w Narodowe Czytanie 2014.
„Kiliński” też tam był
2014-09-07

W sobotę, 06 września 2014 o godz.10 odbyła się nietypowa promocja spektaklu pt.: „Czerwone Zagłębie”- scenicznej realizacji prześmiewczej sztuki Jarosława Jakubowskiego, o której informowali społeczność „Kilińskiego” nauczyciele Zespołu Przedmiotów Humanistycznych, zapraszając do udziału w tej oryginalnej imprezie lokalnej. Teatr Zagłębia w Sosnowcu zorganizował spektakularny przejazd bohatera sztuki, Pierwszego Sekretarza w zabytkowym już Fiacie 126p (z otwartym dachem) pchanym przez aktorów i pracowników Teatru. Triumfalnemu przejazdowi towarzyszył pochód miłośników teatru oraz tych, którzy dostrzegają w ”tamtych” czasach również humorystyczny aspekt. Na „Patelni” przemówił „Pierwszy”, którego pierwowzorem był zapewne Edward Gierek, pewnego rodzaju symbol czasów PRL-u i Czerwonego Zagłębia. Nie zabrakło owacji, czerwonych goździków i – oczywiście – cukierków, które osobiście rozdawał Pierwszy Sekretarz..
pomoc materialna dla uczniów
2014-09-03

Informujemy, że do 15.09.2014r. można składać wnioski o stypendium szkolne dla uczniów. Pomoc w formie stypendium szkolnego może otrzymać uczeń szkoły publicznej na stałe zamieszkujący w Sosnowcu, do czasu ukończenia kształcenia nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia, niezależnie od tego w jakim mieście znajduje się siedziba szkoły. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne, która nie może zostać przekroczona wynosi 456 zł netto. Szczegółowe informacje wraz z wnioskiem dostępne na stronie:

TUTAJ
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
2014-09-01

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 za nami. Tegoroczna,już 85 inauguracja nauki w murach "Kilińskiego" jest szczególna dla uczniów pięciu nowych klas. Cieszymy się bardzo, że tylu gimnazjalistów wybrało naszą placówkę jako szkołę w której będą kontynuowali naukę.
Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów, zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań. Wierzymy, że każdy dzień spędzony w szkole będzie niezwykle owocny.
Nowy rok szkolny
2014-08-26

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2014 roku w budynku naszej szkoły przy ulicy Kilińskiego 25 o godzinie 9.00.
Wszystkich serdecznie zapraszamy.
Podręczniki 2014/2015
2014-07-07

W zakładce "Zestaw podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2014/2015" dostępny jest obowiązujący w roku szkolnym 2014/2015 zestaw podręczników dla klas pierwszych. Brakujące podręczniki dla zawodu mechanik-monter maszyn i urządzeń oraz do klas programowo wyższych zostaną dodane niebawem.
kwalifikacyjny kurs zawodowy
2014-07-03

Zapraszamy serdecznie na skorzystanie z oferty kształcenia na Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym. Informujemy, że posiadamy wolne miejsca na kursie
M.3. Obsługa maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych
Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy jest bezpłatną formą kształcenia zawodowego dla osób powyżej 18 roku życia.
Kurs trwa dwa semestry, podczas których realizowane są zajęcia teoretyczne i praktyczne związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych.
Egzamin końcowy pozwala uzyskać tytułu zawodowy: Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych
Duża ilość podmiotów gospodarczych wykorzystuje w swojej działalności urządzenia związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych, co przekłada się na dużą ilość ofert pracy.
Po więcej informacji zapraszamy do sekretariatu szkoły.
wyprawka szkolna 2014
2014-07-02

Informujemy, że w roku szkolnym 2014/2015 istnieje możliwość pomocy dla uczniów w formie "Wyprawki szkolnej".
Szczegółowe informacje wraz z wnioskiem dostępne
TUTAJ